تکنولوژی های مختلف دوربین مداربسته

تکنولوژی های مختلف دوربین مداربسته

تکنولوژی های مختلف دوربین مداربسته چه نامیده می شوند؟
دوربین مداربسته IP تحت شبکه – همچنین به عنوان دوربین مدار بسته HD (با وضوح بالا) یا MP (مگاپیکسل) شناخته می شود.
دوربین مداربسته آنالوگ به دوربین مداربسته SD (تعریف استاندارد)، سنتی، معمولی، دیجیتال یا آنالوگ نیز اشاره دارد.
دوربین مداربسته HDCVI مخفف عبارت High Definition Composite Video Interface است و گاهی اوقات می توان از آن به عنوان دوربین مداربسته آنالوگ با وضوح بالا یاد کرد.

کدام فناوری دوربین مدار بسته برای من بهترین است؟

شکی نیست که یک سیستم دوربین مدار بسته IP تصویری با وضوح بسیار بالاتر با جزئیات و عملکرد بهتر ارائه می دهد. بسیاری از شرکت‌ها با سیستم‌های آنالوگ موجود برای ارتقا سیستم IP را انتخاب می‌کنند و اکثر نصب‌های جدید ما IP هستند.

اگر ضبط با کیفیت بالا سودمند باشد، سیستم‌های HDCVI به خوبی کار می‌کنند، اما مهم است که هزینه نصب را پایین نگه دارید. یا اگر سیستم آنالوگ گسترده‌ای دارید و می‌خواهید با استفاده از کابل‌های دوربین موجود به کیفیت بالا ارتقا دهید تا هزینه‌ها را کاهش دهید. دوربین مداربسته آنالوگ استاندارد ممکن است در شرایط محدود بهترین گزینه باشد.

تفاوت بین سیستم های نظارت آنالوگ، HDCVI و IP چیست؟

مقایسه سریع:

آنالوگ – از کابل کواکس با کانکتورهای BNC، طول کابل تا 350 متر، با حداکثر وضوح 0.4 مگاپیکسل (720×576) استفاده می کند.

HDCVI – از کابل کواکس با کانکتورهای BNC، طول کابل تا 300 (در 1080P) تا 500 (در 720p) متر، با حداکثر وضوح 2MP (1080P – 1920×1080) استفاده می کند.

شبکه/IP – از کابل CAT5e یا CAT6 با اتصالات RJ-45، طول کابل تا 100 متر، با حداکثر وضوح 12 مگاپیکسل (4K – 4000×3000) استفاده می‌کند.

ضبط:

هر سه فناوری از دوربین ها برای ضبط تصاویر بر روی دستگاه ضبط استفاده می کنند. در یک سیستم SD یا آنالوگ، از DVR (ضبط کننده ویدئوی دیجیتال) و در یک سیستم IP از NVR (ضبط ویدئوی شبکه) استفاده میکنند. سیستم های HDCVI از یک ضبط کننده هیبریدی استفاده می کنند. همه این دستگاه‌ها فیلم‌های ویدیویی را ضبط، پخش و ذخیره می‌کنند (به علاوه می‌توانید از راه دور ویدیو را مشاهده کنید).

لنز دوربین تصویری را که دوربین می بیند به سنسور تصویر دیجیتال می فرستد. در اینجا سیگنال توسط مدار دیجیتال دوربین (DSP) پردازش می شود.

در یک سیستم دوربین مداربسته آنالوگ یا HDCVI، سیگنال سپس به آنالوگ تبدیل می‌شود و از طریق سیم‌های مسی (کوآکس یا UTP) به دستگاه DVR ارسال می‌شود و در آنجا دوباره به دیجیتال تبدیل می‌شود، فشرده شده و توسط دستگاه ضبط می‌شود. تبدیل از دیجیتال به آنالوگ و سپس بازگشت به دیجیتال می تواند کیفیت تصویر ضبط شده را هنگام مقایسه خروجی سنسور تصویر دوربین با آنچه در DVR ضبط شده است، کاهش دهد.

اما در یک سیستم IP، دوربین خود سیگنال دیجیتال را فشرده و رمزگذاری می کند و سپس آن را از طریق IP (پروتکل اینترنت) به NVR می فرستد. سپس NVR فایل ویدئویی واقعی را از دوربین ضبط یا کپی می کند. از آنجایی که هیچ تبدیلی بین دیجیتال و آنالوگ وجود ندارد و کیفیت تصویر کاهش نمی یابد.

سیم کشی:

معمولاً یک سیستم آنالوگ بر روی پروتوکل ستاره کار می کند که در آن هر دوربین دارای کابل کواکسی منحصر به فرد خود است که به ضبط کننده ویدیو باز می گردد. برق دوربین را می توان به صورت محلی در دوربین تامین کرد یا همراه با کابل کواکسی اجرا کرد.

HDCVI به روشی مشابه کار می کند که در آن هر دوربین دارای کابل کواکسی مخصوص به خود است که به ضبط کننده متصل می شود. این بدان معنی است که اغلب می توان به راحتی یک سیستم آنالوگ قدیمی را با استفاده از کابل کشی موجود به HDCVI با وضوح بالا ارتقا داد.

در مقایسه، نصب دوربین تحت شبکه می تواند پیچیده تر باشد. دوربین های آنالوگ و HDCVI کابل مخصوص به خود را فقط برای سیگنال دوربین دارند در حالی که دوربین های شبکه می توانند کابل CAT5e (یا CAT6) را با دستگاه های دیگر به اشتراک بگذارند. این می تواند برای پروژه های کوچک انعطاف پذیری را برای استفاده از شبکه اداری موجود ممکن کند و میزان کابل های مورد نیاز را کاهش دهد. با این حال، برای پروژه های بزرگتر به کابل های اختصاصی نیاز است تا پهنای باند کافی را فراهم کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید